ARCHIWUM:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 
O ZBIÓRKACH


Dla ZAINTERESOWANYCH NIESIENIEM POMOCY ZWIERZĘTOM
oraz dla tych co wykorzystują dobroć i zaufanie…
Z uwagi na częste wykorzystywanie dobroci i wiary osób, które szczerze zainteresowane są niesieniem pomocy zwierzętom w tym zwierzętom przebywającym w łódzkim schronisku dla zwierząt przekazujemy nasze zdanie oraz kierujemy prośbę o zachowanie ostrożności.

Wszelkiego rodzaju zbiórki koleżeńskie są to akcje wśród osób znajomych , zaprzyjaźnionych i nie budzą one żadnych kontrowersji ani nie wzbudzają podejrzeń. Z reguły robione są w szkołach ,na uczelniach a nawet przedszkolach i/lub w gronie osób zaprzyjaźnionych, kolegów z pracy itd. Organizator lub inicjator takich zbiórek jest osobą z danego grona ,cieszącą się zaufaniem, sympatią i dlatego związane z nim osoby chętnie odpowiadają na jego apel ,prośbę oraz biorą udział w zorganizowanej przez niego akcji. Cieszymy się z takich czynów a jako beneficjent tych zbiórek zawsze dajemy stosowne pokwitowanie na otrzymane dary jak też podziękowanie pisemne a wielokrotnie podziękowania te upubliczniamy na stronach internetowych schroniska a czasami nawet w mediach.


Innymi akcjami są wszelkiego rodzaju zbiórki organizowane przez instytucje, media, a skierowane do szerszego grona darczyńców poparte z reguły jakimiś konkursami, akcjami pro-zwierzęcymi lub ekologicznymi. Tego rodzaju przedsięwzięcia są robione pod patronatami np. prezydenta, czy szefa danej instytucji a cel akcji jest przedstawiony do publicznej informacji ,natomiast schronisko dla zwierząt jako przyszły beneficjent/obdarowany jest o przedsięwzięciu powiadomione i rozpowszechnia na swoich stronach internetowych informacje o takiej akcji zarówno w formie informacji w aktualnościach jak i baneru reklamującego akcję lub linków do danej akcji.


Bardzo prosimy zatem nie odpowiadać na internetowe apele o zbiórkach bez sprawdzenia wiarygodności tych apeli, nie reagować na rozwieszane ulotki ani tym bardziej nie dawać jakichkolwiek datków pieniężnych „zbieraczom” chodzącym po domach lub zaczepiającym na ulicach. Jeżeli ktokolwiek ma chęć wspomóc finansowo lub rzeczowo łódzkie schronisko proszony jest o bezpośredni kontakt z placówką .


« Powrót


Hosting naszej strony zapewnia Ogicom